fbpx
Rejs po jeziorze genewskim
Szwajcaria

Rejs po jeziorze genewskim, czyli Genewa z innej perspektywy

Rejs po jeziorze Genewskim brzmi bajecznie – nie bez powodu. To fantastyczny sposób na odkrycie miasta i jego okolic z zupełnie innej perspektywy. Jeśli więc wizja wypoczywania na leżaku w promieniach słońca albo też romantyczny posiłek dla dwojga na pokładzie to coś dla Ciebie, koniecznie czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Jezioro genewskie, które tutaj występuje pod nazwą Lac Leman, to niejako centrum miasta. Dookoła zlokalizowane są odnowione kamienice, w których siedziby mają firmy, lekarze i prawnicy, a w kilku znajduje się hotel. Pozostałe kamienice to najlepsze adresy w mieści – drogie mieszkania z pięknym widokiem na jezioro. Dookoła klimatyczne restauracje, drogie sklepy i zielone parki.

Planujesz pobyt w Genewie i zastanawiasz się co zobaczyć? Koniecznie zapoznaj się z moim przewodnikiem po Genewie

Jakie rejsy po jeziorze genewskim mamy do wyboru?

Zamiast zwiedzać to, co znajduje się dookoła jeziora, proponuję przesiąść się na jedną z łodzi i wybrać się w rejs po jeziorze genewskim. To fantastyczna opcja zarówno jako przerwa od spacerowania, która pozwoli odpocząć, gdy wczesnym popołudniem większość restauracji jest zamknięta, a także romantyczny wypad na fondue wieczorem.

Darmowy rejs żółtą łódką po jeziorze genewskim

Darmowych w Genewie jest niewiele rzeczy. Zdziwiło mnie to, że można za darmo zwiedzić kilka muzeów, co jest fantastyczną opcją dla osób podróżujących budżetowo. Jak więc skorzystać z rejsu po jeziorze genewskim za darmo?

Charakterystyczne żółte łódki pływające po Lac Leman to część genewskiej komunikacji miejskiej. Oznacza to, że w ramach tego samego biletu, który kupujemy na autobusy czy tramwaje, możemy przepłynąć się łódką. Osoby, które zatrzymują się w hotelu mmogą pobrać z recepcji darmowy bilet na komunikację miejską w całym kantonie i tym samym pływać po jeziorze za darmo.

W Genewie istnieją 4 linie łódek pływających w ramach komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie Mouettes Genevoises. Polecam rozpocząć rejs w Eaux-Vives, nieopodal Jet d’Eau, genewskiej fontanny, korzystając z linii M2, następnie przesiąść się na linię M3 i M4. To najprzyjemniejsza, najdłuższa trasa, jaką możemy zrobić. Linia M4 ma swój przystanek w Parc Mon Repos, nieopodal którego znajduje się ogród botaniczny.

Rejs po jeziorze genewskim
Linie promów komunikacji miejskiej w Genewie, źródło: Mouettes Genevoises

Geneva Tour, czyli rejs z audioprzewodnikiem

Osoby zainteresowane zgłębianiem faktów i ciekawostek z pewnością zachwyci jeden z popularniejszych rejsów. Dzięki mobilnej aplikacji możemy wysłuchać opowieści o wybrzeżach Genewy i tajemnicach, które skrywają.

 • Czas trwania rejsu: 1 godzina
 • Cena: 18 CHF dorośli, 9 CHF dzieci do 16 roku życia
 • Możliwość rezerwacji online lub zakupu biletów bezpośrednio w kasach biletowych
 • Więcej informacji i rezerwacje tutaj

Głębokie wody, czyli rejsy do Yvoire i Lozanny

Czy wiesz, cze jezioro genewskie osiąga aż 310 metrów głębokości? Najgłębszy obszar znajduje się pomiędzy Lozanną a francuską miejscowością Evian i tak daleko można dopłynąć w czasie najdłuższego rejsu z Genewy. Można wykupić zarówno opcję tam i z powrotem, jak i skorzystać z rejsu w jedną stronę, wykorzystując to jako okazję do zwiedzania. Szczególnie warte zobaczenia jest francuskie miasteczko Yvoire, które znajduje się na trasie rejsu do Lozanny.

Genewa – Yvoire – Genewa

 • Czas trwania rejsu: 2,5-3 godziny
 • Cena: 2 klasa: 50 CHF dorośli, 25 CHF dzieci do 16 roku życia
  1 klasa: 70 CHF dorośli, 35 CHF dzieci do 16 roku życia
 • Możliwość zakupu napojów i przekąsek na pokładzie (poza pandemią serwowane są posiłki)
 • Możliwość rezerwacji online lub zakupu biletów bezpośrednio w kasach biletowych
 • Więcej informacji i rezerwacje tutaj

Genewa – Lozanna – Genewa

 • Czas trwania rejsu: 7 godzin
 • Cena: 2 klasa: 64 CHF dorośli, 32 CHF dzieci do 16 roku życia
  1 klasa: 90 CHF dorośli, 45 CHF dzieci do 16 roku życia
 • Możliwość zakupu napojów i przekąsek na pokładzie (poza pandemią serwowane są posiłki)
 • Możliwość rezerwacji online lub zakupu biletów bezpośrednio w kasach biletowych
 • Więcej informacji i rezerwacje tutaj

Posiłek na jachcie

Jeśli marzy Ci się wieczór w romantycznej scenerii w Genewie, zapomnij o tradycyjnych restauracjach. Zamiast tego postaw na rejs po jeziorze połączony z lunchem lub kolacją.

Informacje o rodzajach rejsów połączonych z posiłkami znajdują się tutaj. Przy każdym rodzaju rejsu podana jest informacja o aktualnym menu i godzinach. Zalecana jest rezerwacja.

Rejs po jeziorze genewskim – praktyczne informacje

 • Przy słonecznej pogodzie warto zabrać krem z filtrem UV.
 • Przy pochmurnej pogodzie warto mieć na uwadze wiatr i zabrać cieplejsze ubranie.
 • Klasa 2 daje dostęp na dolny pokład, klasa 1 na całość. Warto zainwestować, bo tarasy z leżakami na górnym pokładzie są fantastyczne.
 • Istnieje możliwość płatności kartą na pokładzie.
 • W Genewie statki odpływają z kilku miejsc, jak zaznaczone na poniższej mapie
Rejs po jeziorze genewskim
Źródło: CGN