Miłość

10 rzeczy, których nie musisz, będąc w związku z muzułmaninem

Kobiety często słyszą o tym, co powinny robić, by zadowolić partnera. Tym razem chciałabym podejść do tematu od zupełnie innej strony i opowiedzieć o tym, czego robić nie musisz. A konkretnie, czego nie musisz, gdy Twoim wybrankiem jest muzułmanin.

1. Nie musisz zmieniać religii

Muzułmanin może związać się nie tylko z kobietą tego samego wyznania, ale także z chrześcijanką lub żydówką. Jeśli wyznajesz którąś z tych religii, nic nie stoi na przeszkodzie, byście byli razem. Jeśli nie i chcesz dokonać zmian w swoim życiu, możesz wybrać islam, chrześcijaństwo lub judaizm.

2. Nie musisz zmieniać stylu ubierania

Religijnym obowiązkiem muzułmanki jest stosowanie się do zasad hidżabu, wśród których jest zakrywanie się. Każda z nas ma jednak wolną wolę i prawo do decydowania o sobie. Jeżeli nie stosujemy się do jakichś zasad religijnych, jest to po prostu grzechem. Jednak w żadnym razie nie jest to sprawą osób trzecich. Mąż nie ma prawa narzucać żonie stylu ubierania.

Jeśli nie jesteś muzułmanką, nie dotyczą Cię żadne religijne nakazy islamu. Ubieraj się dowolnie, tak, jak lubisz i jak Tobie jest wygodnie. Pamiętaj, że także druga strona musi zrozumieć, że istnieją różnice kulturowe i się dostosować.

3. Nie musisz zmieniać nazwiska

Zgodnie z islamem niewłaściwym jest wręcz, by kobieta przejmowała nazwisko po mężu. Jeśli więc zachowanie obecnego nazwiska jest dla Ciebie ważne, nie obawiaj się tego zakomunikować – nie spotkasz się z niechęcią. Dla większości muzułmanów dziwnym byłoby, gdybyś chciała przyjąć ich nazwisko.

4. Nie musisz być dziewicą

W wielu regionach istnieje kult dziewictwa i wartościowania kobiet zależnie od tego, czy posiadają hymen, czy też nie. Islam dopuszcza jednak rozwody, nie czyniąc żadnego rozróżnienia pomiędzy panną i rozwódką. Każda kobieta ma takie same prawa, przywileje i wartość. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, uciekaj!

5. Nie musisz godzić się na poligamię

Kolejna żona to obawa wielu kobiet wiążących się z muzułmanami. Jeżeli jest to coś, co spędza Ci sen z powiek, po pierwsze zorientuj się, jak wyglądają przepisy w kraju, z którego pochodzi Twój wybranek. Po drugie, pamiętaj, że możesz zastrzec w kontrakcie małżeńskim, że nie zgadzasz się na poligamię.

6. Nie musisz rezygnować z kariery

Stereotyp głosi, że wszystkie muzułmanki siedzą w domu z gromadką dzieci. Rzeczywistość jest znacznie bardziej zróżnicowana. Pamiętaj , że w islamie są przykłady silnych kobiet, na które możesz się powołać, gdyby ukochany sprawiał kłopoty. Chadidża, pierwsza żona Proroka Mahometa (pokój z Nim) była starszą od Niego kobietą, która posiadała swój własny biznes. Z kolei Aisha, po Jego śmierci, dowodziła wojskiem składającym się z samych mężczyzn. Skoro one mogły, to w czym problem?

7. Nie musisz dokładać się do wydatków

W muzułmańskim domu to obowiązkiem mężczyzny jest zapewnienie utrzymania. Wszelkie pieniądze zarobione przez kobietę należą tylko i wyłącznie do niej i tylko ona może nimi rozporządzać. Chcesz dokładać się do wydatków? Nic nie stoi na przeszkodzie! Nie musisz jednak tego robić, nawet jeżeli mąż zarabia znacznie mniej. Spokojnie możesz przeznaczyć swoje pieniądze na własne potrzeby.

Więcej na temat własności i pieniędzy w związku z muzułmaninem przeczytasz tutaj

8. Nie musisz rezygnować z antykoncepcji

Antykoncepcja jest w pełni dozwolona w islamie, a w wielu krajach muzułmańskich pigułki można dostać bez recepty. Seks ma służyć nie tylko prokreacji, ale też przyjemności. Stąd, jeśli obydwie strony zgadzają się na antykoncepcję, nic nie stoi na przeszkodzie w jej stosowaniu.

9. Nie musisz uczestniczyć w jego praktykach religijnych

Nie musisz pościć w Ramadanie, modlić się 5x dziennie ani uczestniczyć w obchodach muzułmańskich świąt. Możesz, oczywiście, jeśli takie jest Twoje życzenie. Pamiętaj jednak, że szacunek można okazać na wiele innych sposobów, a nie tylko nie jedząc od świtu do zachodu słońca.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Ramadanie? Zajrzyj tutaj

10. Nie musisz niczego, co sprawia Ci dyskomfort

Religia i kultura nie mają najmniejszego znaczenia – liczysz się Ty i Twój komfort. Możesz śmiało mówić „nie” i nie musisz się zgadzać na wszystko, czego on sobie życzy. W związku jest ktoś więcej niż Ty, a kompromisy powinny pojawiać się z obydwu stron. W przeciwnym razie będzie to tylko poświęcenie.