fbpx
Co zobaczyć w Szwajcarii Rheinfall
Szwajcaria

Rheinfall w Szwajcarii, czyli największy wodospad Europy

Zurych zauroczył mnie swoją atmosferą. Piękne miast z fantastyczną energią. Mogłabym godzinami spacerować po jego zakamarkach, czy przesiadywać nad jeziorem. To zdecydowanie jedno z tych szwajcarskich miast, które koniecznie trzeba odwiedzić! Gdy jednak zastanawiamy się nad tym, co warto zobaczyć w Szwajcarii, koniecznie musimy wyjść poza miasta. Często w niewielkiej odległości znajdują się wyjątkowe miejsca.

Co zobaczyć w Szwajcarii Rheinfall

Rheinfall – największy wodospad Europy

Jak na tak niewielki kraj, w Szwajcarii można odkryć niesamowitą ilość zapierających dech w piersiach zakątków. Okolice Zurychu skrywają prawdziwą perełkę. Na skraju kantonu Zurych znajduje się największy wodospad Europy. Szeroki na 150 metrów i wysoki na 23 metry. Nie słychać tam spokojnego szumu wody, a raczej huk ogromnych ilości wody z siłą opadających do rzeki. 

Co zobaczyć w Szwajcarii Rheinfall

Rheinfall robi wrażenie już z daleka. Gdy zobaczyłam go z okna pociągu, po prostu zaparło mi dech w piersiach i nie pomyślałam nawet o tym, żeby zrobić zdjęcie. Dopiero po sekundzie dotarło do mnie, że to właśnie tam się wybieram.

Planujesz podróż po Szwajcarii?
Zobacz jakie aplikacje mogą Ci się przydać

Jak dojechać do wodospadu Rheinfall?

Że można samochodem, to dość oczywiste, więc nie będę się na ten temat rozpisywać. Z Zurychu bardzo wygodnie jest jednak dojechać pociągiem. Linią S9 dojedziemy do stacji Neuhausen Rheinfall, natomiast linią S12 dotrzemy do Neuhausen, Schloss Laufen am Rheinfall – ta stacja znajduje się po stronie zamku Laufen (niem. Schloss Laufen). Z obydwu stacji dotrzemy nad wodospad pieszo.

Wodospad Rheinfall – ile kosztuje rejs?

Największą atrakcją Rheinfall są bez wątpienia rejsy łódkami, które podpływają pod sam wodospad. Jeśli zastanawiasz się co zobaczyć w Szwajcarii, to rejs taką łódką jest zdecydowanie jednym z doświadczeń, które na długo zapadną Ci w pamięć! Sezon trwa od kwietnia do października – warto jest mieć to na uwadze, planując wyjazd.

Co zobaczyć w Szwajcarii Rheinfall

Dostępne są zarówno pojedyncze rejsy, jak i pakiety oraz wycieczki z przewodnikiem. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Rheinfall. Ceny różnią się zależnie od opcji i długości rejsu, jaki wybierzemy.

Sama zdecydowałam się na opcję 3A, czyli 30-minutowy rejs rzeką, a także podpłynięcie pod sam wodospad. W ramach tego samego biletu możliwe było również skorzystanie z przeprawy na drugą stronę, gdzie zwiedzić można zamek Laufen.

Rheinfall ile kosztuje
Rheinfall – cennik rejsów

Czy warto skorzystać z rejsu przy wodospadzie Rheinfall?

Zobaczyć z bliska największy wodospad w Europie jest fajnie, ale prawdziwym przeżyciem jest podpłynięcie najbliżej, jak tylko się da! Fantastyczne doświadczenie, które daje ogrom frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wzburzona woda, na którą napiera łódka, bryzgające dookoła krople i emocje, które temu towarzyszą, są nie do opisania, tego po prostu trzeba spróbować!

Co zobaczyć w Szwajcarii Rheinfall

Rejs przy wodospadzie Rheinfall to nie tylko coś, co dało mi ogrom radości, ale chętnie bym to powtórzyła, gdy tylko będzie taka okazja!

Schloss Laufen – czy warto zobaczyć zamek przy wodospadzie Rheinfall i ile to kosztuje?

Zamek sam w sobie możemy zobaczyć przede wszystkim z zewnątrz. Tym mocno się rozczarowałam, bo spodziewałam się wykwintnych komnat i zabytków, jak chociażby w Château de Chillon w Montreux. Niestety, na terenie zamku znajduje się restauracja, a oglądać można przede wszystkim jego obejście.

Co zobaczyć w Szwajcarii Schloss Laufen

Brzmi kiepsko? Nie zrażajcie się, bo to nie zamek jest tutaj główną atrakcją, a nieziemski widok na wodospad! Rheinfall możemy zobaczyć zarówno z góry, jak i stanąć na wyciągnięcie ręki od spadającej kaskadami wody. To zdecydowanie jedno z tych miejsc w Szwajcarii, które koniecznie należy zobaczyć!

Co zobaczyć w Szwajcarii Rheinfall

Cena za bilet dla osoby dorosłej: 5 CHF
Cena za bilet dla dziecka (6-16 lat): 3 CHF

Istnieje możliwość zakupu biletów online

Ile czasu przeznaczyć na pobyt przy wodospadzie Rheinfall?

Rheinfall to malownicze miejsce, w którym można spędzić wiele godzin, po prostu wpatrując się w wodospad. Fantastycznie relaksuje i pozwala wyciszyć myśli. Jeśli szukacie spokoju, warto przejść się wzdłuż rzeki, gdzie jest zdecydowanie mniej ludzi.

Sam rejs i spacer dookoła zamku nie zajmie więcej niż dwie godziny.