fbpx
Szwajcaria

Montreux Noël – najpiękniejszy jarmark świąteczny w Szwajcarii

Jeśli, tak jak ja, dorastałaś, wypatrując sań Mikołaja na tle księżyca, koniecznie musisz odwiedzić jarmark świąteczny w Montreux. Szwajcaria spełnia dziecięce marzenia i na żywo zobaczysz Mikołaja, który w swoich saniach sunie na tle alpejskich szczytów i rozgwieżdżonego nieba.

Montreux Noël to pełne magii miejsce, które dostarcza rozrywki zarówno najmłodszym, jak i dorosłym.

Mikołaj na niebie

Śródziemnomorski klimat riwiery Vaud umyka w grudniu i zastępuje go świąteczna atmosfera. Położone nad jeziorem genewskim Montreux rozbłyska kolorowymi światełkami, a w powietrzu unosi się odurzający zapach grzanego wina. Wsłuchując się w bożonarodzeniowe piosenki, przechadzamy się wśród stoisk z lokalnymi przysmakami i straganów z wyrobami rzemieślniczymi.

Podczas Montreux Noël przenosimy się do innej, pełnej radości i oczekiwania rzeczywistości. Dołączamy do innych osób, które regularnie spoglądają na zegarek i wpatrują się w niebo. Niedługo, na tle Alp, pojawią się sanie z reniferami, a siedzący w nich Mikołaj będzie machał do zgromadzonych u brzegu jeziora ludzi.

Sunące po niebie sanie Mikołaja można oglądać codziennie w trakcie trwania jarmarku, o 17, 18 i 19, a w soboty dodatkowo także o 16. Najbardziej spektakularny widok jest oczywiście wtedy, gdy zrobi się ciemno. Więcej informacji tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy w Montreux
W Montreux zobaczymy Mikołaja sunącego po niebie w swoich saniach. Zdjęcie: Montreux Noël

Jarmark świąteczny w Montreux – atrakcje

Jarmark bożonarodzeniowy w Montreux
  • 150 rzemieślników i wystawców sprzedających lokalne przysmaki, kosmetyki i rękodzieło
  • Restauracje serwujące głównie szwajcarskie specjały – fondue smakuje szczególnie dobrze w chłodne popołudnia
  • Diabelski młyn, z którego roztacza się widok na jezioro i pobliskie góry
  • Domek Mikołaja na szczycie Rochers de Naye
  • Lodowisko ze świetlnymi atrakcjami