fbpx
Szwajcaria covid restrykcje
Szwajcaria

Koronawirus w Szwajcarii – sytuacja w Genewie

Sytuacja związana z koronawirusem w Szwajcarii nieustannie ulega poprawie. Znoszone są kolejne obostrzenia, a coraz większa część populacji jest szczepiona.

Na bieżąco aktualizowane dane dotyczące liczby potwierdzonych zakażeń COVID-19 znajdują się na poniższym wykresie. Testy dla osób, które nie mają objawów i nie zostały skierowane przez lekarza, pozostają płatne. Informacje na temat rodzajów i cen testów, a także możliwość umawiania online w Genewie znajdują się pod tym linkiem.

Koronawirus w Szwajcarii – szczepienia

Pierwotnie Szwajcaria prowadziła szczepienia preparatami Moderna i Pfizer. Informacje o statusie badań innych preparatów przed dopuszczeniem ich do użytku znajdują się tutaj.

Pomimo początkowych opóźnień w szczepieniach, Szwajcaria sukcesywnie umożliwia zaszczepienie się kolejnym grupom osób. Nie ma możliwości wyboru preparatu, który zostanie nam podany, a terminy narzucane są odgórnie.

Koronawirus w Szwajcarii – restrykcje Genewie

Restrykcje w Szwajcarii wprowadzane są na poziomie federalnym, jak i kantonalnym. Stąd mogą pojawić się różnice uzależnione od polityki danego kantonu. Szczegóły dotyczące restrykcji w kantonie Genewa na bieżąco uaktualniane są tutaj. Szczegółowe informacje dotyczące restrykcji w Szwajcarii na poziomie federalnym dostępne są na stronie FOPH.

Zgodnie z decyzją szwajcarskiej Rady Federacyjnej certyfikat COVID-owy obowiązuje wewnątrz wszystkich barów i restauracji, obiektów kulturowych i rekreacyjnych a także podczas wydarzeń odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach. Informacje dotyczące możliwości uzyskania szwajcarskiego certyfikatu i uznania certyfikatów z innych krajów dostępne są tutaj.