fbpx
Szwajcaria covid restrykcje
Szwajcaria

Koronawirus w Szwajcarii – sytuacja w Genewie

Sytuacja związana z koronawirusem w Szwajcarii nieustannie ulega poprawie. Znoszone są kolejne obostrzenia, a coraz większa część populacji jest szczepiona.

Na bieżąco aktualizowane dane dotyczące liczby potwierdzonych zakażeń COVID-19 znajdują się na poniższym wykresie. Testy dla osób, które nie mają objawów i nie zostały skierowane przez lekarza, pozostają płatne. Informacje na temat rodzajów i cen testów, a także możliwość umawiania online w Genewie znajdują się pod tym linkiem.

Koronawirus w Szwajcarii – szczepienia

Pierwotnie Szwajcaria prowadziła szczepienia preparatami Moderna i Pfizer. Informacje o statusie badań innych preparatów przed dopuszczeniem ich do użytku znajdują się tutaj.

Pomimo początkowych opóźnień w szczepieniach, Szwajcaria sukcesywnie umożliwia zaszczepienie się kolejnym grupom osób. Nie ma możliwości wyboru preparatu, który zostanie nam podany, a terminy narzucane są odgórnie.

Koronawirus w Szwajcarii – restrykcje Genewie

Restrykcje w Szwajcarii wprowadzane są na poziomie federalnym, jak i kantonalnym. Stąd mogą pojawić się różnice uzależnione od polityki danego kantonu. Szczegóły dotyczące restrykcji w kantonie Genewa na bieżąco uaktualniane są tutaj. Szczegółowe informacje dotyczące restrykcji w Szwajcarii na poziomie federalnym dostępne są na stronie FOPH.

COVID-19 restrykcje w Genewie (aktualizacja 26.06.2021 r.):

  • Muzea, sklepy, obiekty sportowe i rekreacyjne na świeżym powietrzu oraz ogrody zoologiczne są otwarte. Konieczne jest zachowanie dystansu społecznego.
  • Restauracje są otwarte, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W ogródkach brak restrykcji, wewnątrz jedna osoba z grupy musi pozostawić dane kontaktowe
  • Centra odnowy biologicznej i łaźnie termalne są ponownie otwierane.
  • Kluby nocne i parki wodne są otwarte
  • Maski należy nosić we wszystkich środkach transportu publicznego, a także we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. W miejscu pracy decyzję podejmuje pracodawca.
  • Zakaz spożywania jedzenia i napojów w środkach komunikacji miejskiej.
  • Prywatne spotkania są dozwolone do 30 osób w pomieszczeniach i 50 osób na zewnątrz.
  • W pełni zaszczepione osoby podróżujące nie podlegają kwarantannie.