fbpx
Darmowe atrakcje Dubaju
ZEA

12 darmowych atrakcji w Dubaju

Dubaj, miasto, które zdaje się opływać luksusem, raczej nie jest budżetowym kierunkiem na wakacje. Nie oznacza to jednak, że nie jesteś w stanie zwiedzić tego najpopularniejszego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich i równocześnie nie wydać fortuny. Wbrew pozorom, w Dubaju można znaleźć wiele darmowych atrakcji, które uczynią pobyt niezapomnianym doświadczeniem.

Lista darmowych atrakcji w Dubaju

 1. Burj Khalifa – najwyższy budynek świata
 2. Tańczące fontanny
 3. Pokaz IMAGINE
 4. Akwarium
 5. Wyścigi wielbłądów
 6. Stary Dubaj
 7. Targ
 8. Meczety
 9. Plaża w La Mer
 10. Dubai Marina
 11. Rezerwat Ras Al Khor
 12. Promenada Palm Jumeirah

Zobacz najwyższy budynek świata

Darmowe atrakcje Dubaju – najwyższy budynek na świecie

Wjazd na Burj Khalifa kosztuje, jednak oglądanie tego kolosalnego budynku z zewnątrz robi niesamowite wrażenie! Stań u podnóża najwyższego budynku świata, w którym mieści się hotel, restauracje, a także… prywatne mieszkania!

Lokalizacja Burj Khalifa: 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Downtown Dubai 

Zachwyć się tańczącymi fontannami

Darmowe atrakcje Dubaju
Darmowe atrakcje Dubaju – pokaz tańczących fontann

Jedną z najwspanialszych, darmowych atrakcji Dubaju, są pokazy tańczących w rytm muzyki fontann. To niezapomniane show, w które będziesz wpatrywać się jak zahipnotyzowany i czekać na więcej. Szczególnie wieczorem, robi niesamowite wrażenie!

Lokalizacja Burj Khalifa: Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Downtown Dubai 

Podziwiaj spektakl świetlny IMAGINE

Darmowe atrakcje Dubaju – laserowy pokaz IMAGINE

Były tańczące fontanny, pora więc na fontanny, lasery i dźwięk przestrzenny, które składają się na jedyny w swoim rodzaju darmowy pokaz. Długo nie zapomnisz doznań, z jakimi pozostawi Cię ta magia kolorów i dźwięku.

Codziennie odbywają się trzy pokazy.

Lokalizacja: Dubai Fesival City Mall

Poznaj podwodne życie w olbrzymim akwarium

Darmowe atrakcje Dubaju
Darmowe atrakcje Dubaju – akwarium w Dubai Mall

Akwarium w Dubai Mall należy do jednego z największych na świecie i możemy obserwować w nim mnóstwo gatunków ryb. Ogromna, przeszklona ściana, za którą znajdują się tysiące litrów wody, to miejsce, przed którym aż chce się stać i po prostu patrzeć.

Lokalizacja: Dubai Aquarium & Underwater Zoo, Dubai Mall

Kibicuj wielbłądom podczas wyścigów

Darmowe atrakcje Dubaju
Darmowe atrakcje Dubaju – wyścigi wielbłądów

Emiratczycy darzą wielbłądy szczególnym sentymentem, a możliwości tych wspaniałych zwierząt można zobaczyć na żywo, podczas wyścigów. Odbywają się one, gdy temperatury nieco spadną, od października do kwietnia, zazwyczaj w weekendy, czyli w piątek i sobotę.

Lokalizacja: Al Marmoom Camel Racetrack

Odkryj historyczną część Dubaju

Darmowe atrakcje Dubaju – zwiedzanie starego miasta

Stary Dubaj to okolica, która bywa pomijana przez turystów zachwyconych nowoczesnością miasta. A to ogromny błąd! Historyczna okolica Al Fahidi przenosi nas w czasie i pokazuje nieznane oblicze Dubaju.

Lokalizacja: Al Fahidi St, Al Souq Al Kabeer

Wybierz się na targ

Darmowe atrakcje Dubaju – targowiska

Wizyty na souqach to jedna z moich ulubionych atrakcji w krajach arabskich. Na położonym nad zatoką Dubai Creek targu, zasmakujesz w słodkiej baklawie, pośród unoszącego się w powietrzu zapachu przypraw. Szeroki wybór przepięknej ceramiki przyprawi Cię o zawroty głowy, podobnie zresztą jak ogrom innych wyrobów. Nie zapomnij odwiedzić targu złota i upewnij się, że masz przy sobie 1 dirhama, który pozwoli Ci przepłynąć na drugą stronę abrą, tradycyjną łodzią.

Lokalizacja: Dubai Creek

Poznaj muzułmańskie miejsce modlitwy

Darmowe atrakcje Dubaju – Meczet w Bur Dubai

Bez wątpienia najbardziej spektakularny meczet w ZEA znajduje się w Abu Dhabi, jednak i w Dubaju możesz odwiedzić przepiękną, muzułmańską świątynię. Udaj się do dzielnicy Bur Dubai, do Grand Bur Dubai Masjid. To meczet z najwyższym w Dubaju minaretem sięgającym 70 m, który mieści 1200 wyznawców w czasie modlitwy. To zabytkowy budynek, który niegdyś był szkołą, a jego historia sięga początku 20 wieku.

Największy meczet Dubaju można zwiedzać za darmo, w ramach wycieczek odbywających się w dni robocze, od niedzieli do czwartku. Rezerwacji dokonasz na tej stronie internetowej – warto, bo choć nie jest obowiązkowa, umożliwia uczestnictwo w pełnym zwiedzaniu wraz z prezentacją jak wygląda ablucja, wezwanie do modlitwy i sama modlitwa. Broszura na temat zwiedzania meczetu dostępna jest tutaj.

Lokalizacja: Grand Bur Dubai Masjid, Bur Dubai

Jeśli ciekawi Cię jak wygląda nowoczesny meczet, wybierz się do Dubai Marina do Mohammed Bin Ahmed Al Mulla Mosque. Wycieczki odbywają się w czwartki i rezerwacji można dokonać tutaj.

Lokalizacja: Mohammed Bin Ahmed Al Mulla Mosque, Dubai Marina

Przygotuj się do wizyty w muzułmańskiej świątyni i przeczytaj, jak należy się zachować w meczecie

Odpocznij przy plaży w La Mer

Darmowe atrakcje Dubaju
Darmowe atrakcje Dubaju – plaża La Mer

Ta opcja jest dla Ciebie, jeżeli lubisz się opalać i korzystać z ciepłej wody w morzu. La Mer oferuje otoczoną palmami przestrzeń wyposażoną w infrastrukturę dla amatorów nadmorskiego wypoczynku. To idealne miejsce na plażowanie, w którym znajdziesz darmowe prysznice. Dzięki temu bezproblemowo przygotujesz się na obiad w jednej z pobliskich restauracji lub komfortowo przespacerujesz się bulwarami, odkrywając ozdobne murale.

Lokalizacja: La Mer, Jumeirah

Przespaceruj się po Dubai Marina

Darmowe atrakcje Dubaju – spacer po Dubai Marina

Wybudowane wzdłuż krętego kanału drapacze chmur pozwalają się rozmarzyć o codzienności w tej tętniącej życiem dzielnicy. Spacer będzie szczególnie przyjemny, gdy słońce schowa się za horyzontem, a budynki zaczną wibrować kolorowymi światłami. To prawdziwa dzielnica luksusu z mieszkaniami oferującymi fantastyczny widok i licznymi jachtami zacumowanymi w porcie.

Lokalizacja: Dubai Marina

Odetchnij w rezerwacie dzikiej przyrody Ras Al Khor

Darmowe atrakcje Dubaju – rezerwat Ras Al Khor

Gdy zmęczy Cię gwar Dubaju, koniecznie wybierz się do położonego nieopodal rezerwatu Ras Al Khor. Wstęp jest darmowy, a miejsce niesamowite. Słynie z różowych flamingów, które przechadzają się po podmokłych terenach, chociaż w sumie można się tam natknąć na około 500 gatunków zwierząt i roślin.

Lokalizacja: Ras Al Khor Road

Przejdź się promenadą Palm Jumeirah

Darmowe atrakcje Dubaju – Palm Jumeirah i the Pointe

Spektakularna wyspa w kształcie palmy, która robi niesamowite wrażenie szczególnie z lotu ptaka, to jedno z najbardziej luksusowych miejsc w Dubaju. Jeśli pogoda będzie dopisywać, warto wybrać się na promenadę o długości 11 km i spacerując podziwiać widoki. Swój pobyt w Palm Jumeirah zakończ w the Pointe, po drugiej stronie zatoki, skąd będziesz podziwiać słynny hotel Atlantis. Jeśli zależy Ci na darmowej atrakcji w tej okolicy, po prostu zostań do zachodu słońca – widok Cię zachwyci.

Lokalizacja: The Pointe, Palm Jumeirah